ERZ-CF2MK390
ERZ-CF2MK390
Part Number
ERZ-CF2MK390
Description
VARISTOR 39V 50A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-CF2MK390.pdf
Delivery Services
ERZ-CF2MK390
Comments
    ERZ-CF2MK390 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy0.80J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge50 A
    Maximum AC Volts25 V
    Maximum DC Volts31 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)43 V
    Varistor Voltage (Min)35 V
    Varistor Voltage (Typ)39 V