ERZ-CF2MK820
ERZ-CF2MK820
Part Number
ERZ-CF2MK820
Description
VARISTOR 82V 200A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-CF2MK820.pdf
Delivery Services
ERZ-CF2MK820
Comments
    ERZ-CF2MK820 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy1.7J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge200 A
    Maximum AC Volts50 V
    Maximum DC Volts65 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)90 V
    Varistor Voltage (Min)74 V
    Varistor Voltage (Typ)82 V