ERZ-E14A471SC
ERZ-E14A471SC
Part Number
ERZ-E14A471SC
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR DISC 14MM 470V
Data sheet
ERZ-E14A471SC.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-E14A471SC
Comments
    ERZ-E14A471SC Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy350J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge7.5 kA
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V
    Capacitance @ Frequency750 pF @ 1 kHz