ERZ-E14A511SC
ERZ-E14A511SC
Part Number
ERZ-E14A511SC
Description
VARISTOR DISC 14MM 510V
Data sheet
ERZ-E14A511SC.pdf
Delivery Services
ERZ-E14A511SC
Comments
    ERZ-E14A511SC Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy382J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge7.5 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts410 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency700 pF @ 1 kHz