ERZ-E14A561SC
ERZ-E14A561SC
Part Number
ERZ-E14A561SC
Description
VARISTOR DISC 14MM 560V
Data sheet
ERZ-E14A561SC.pdf
Delivery Services
ERZ-E14A561SC
Comments
    ERZ-E14A561SC Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy382J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge7.5 kA
    Maximum AC Volts350 V
    Maximum DC Volts450 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)616 V
    Varistor Voltage (Min)504 V
    Varistor Voltage (Typ)560 V
    Capacitance @ Frequency700 pF @ 1 kHz