ERZ-E14A681SC
ERZ-E14A681SC
Part Number
ERZ-E14A681SC
Description
VARISTOR DISC 14MM 680V
Data sheet
ERZ-E14A681SC.pdf
Delivery Services
ERZ-E14A681SC
Comments
    ERZ-E14A681SC Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy382J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge7.5 kA
    Maximum AC Volts420 V
    Maximum DC Volts560 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)748 V
    Varistor Voltage (Min)612 V
    Varistor Voltage (Typ)680 V
    Capacitance @ Frequency600 pF @ 1 kHz