ERZ-E14A751SC
ERZ-E14A751SC
Part Number
ERZ-E14A751SC
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR DISC 14MM 750V
Data sheet
ERZ-E14A751SC.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-E14A751SC
Comments
    ERZ-E14A751SC Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy420J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge7.5 kA
    Maximum AC Volts460 V
    Maximum DC Volts615 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)825 V
    Varistor Voltage (Min)675 V
    Varistor Voltage (Typ)750 V
    Capacitance @ Frequency530 pF @ 1 kHz