ERZ-E14A821SC
ERZ-E14A821SC
Part Number
ERZ-E14A821SC
Description
VARISTOR DISC 14MM 820V
Data sheet
ERZ-E14A821SC.pdf
Delivery Services
ERZ-E14A821SC
Comments
    ERZ-E14A821SC Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy460J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge7.5 kA
    Maximum AC Volts510 V
    Maximum DC Volts670 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)902 V
    Varistor Voltage (Min)738 V
    Varistor Voltage (Typ)820 V
    Capacitance @ Frequency500 pF @ 1 kHz