ERZ-SF2MK220
ERZ-SF2MK220
Part Number
ERZ-SF2MK220
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR 22V 125A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-SF2MK220.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-SF2MK220
Comments
    ERZ-SF2MK220 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy0.90J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge125 A
    Maximum AC Volts14 V
    Maximum DC Volts18 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)25 V
    Varistor Voltage (Min)20 V
    Varistor Voltage (Typ)22 V