ERZ-SF2MK391
ERZ-SF2MK391
Part Number
ERZ-SF2MK391
Description
VARISTOR 390V 400A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-SF2MK391.pdf
Delivery Services
ERZ-SF2MK391
Comments
    ERZ-SF2MK391 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy12J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts250 V
    Maximum DC Volts320 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)429 V
    Varistor Voltage (Min)351 V
    Varistor Voltage (Typ)390 V