ERZ-SF2MK471
ERZ-SF2MK471
Part Number
ERZ-SF2MK471
Description
VARISTOR 470V 400A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-SF2MK471.pdf
Delivery Services
ERZ-SF2MK471
Comments
    ERZ-SF2MK471 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy14J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V