ERZ-SF2MK560
ERZ-SF2MK560
Part Number
ERZ-SF2MK560
Description
VARISTOR 56V 125A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-SF2MK560.pdf
Delivery Services
ERZ-SF2MK560
Comments
    ERZ-SF2MK560 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy2.2J
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge125 A
    Maximum AC Volts35 V
    Maximum DC Volts45 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)62 V
    Varistor Voltage (Min)50 V
    Varistor Voltage (Typ)56 V