ERZ-VF2T101
ERZ-VF2T101
Part Number
ERZ-VF2T101
Description
VARISTOR 100V 400A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-VF2T101.pdf
Delivery Services
ERZ-VF2T101
Comments
    ERZ-VF2T101 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy2.0J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts60 V
    Maximum DC Volts85 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)110 V
    Varistor Voltage (Min)90 V
    Varistor Voltage (Typ)100 V