ERZ-VF2T820
ERZ-VF2T820
Part Number
ERZ-VF2T820
Description
VARISTOR 82V 400A 2SMD JLEAD
Data sheet
ERZ-VF2T820.pdf
Delivery Services
ERZ-VF2T820
Comments
    ERZ-VF2T820 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy1.7J
    Features-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case2-SMD, J-Lead
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts50 V
    Maximum DC Volts65 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)90 V
    Varistor Voltage (Min)74 V
    Varistor Voltage (Typ)82 V