ERZ-VS34C271
ERZ-VS34C271
Part Number
ERZ-VS34C271
Description
VARISTOR 270V 40KA SQUARE 36MM
Data sheet
ERZ-VS34C271.pdf
Delivery Services
ERZ-VS34C271
Comments
    ERZ-VS34C271 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy-
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts175 V
    Maximum DC Volts225 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)303 V
    Varistor Voltage (Min)247 V
    Varistor Voltage (Typ)270 V