ERZ-VS34C431
ERZ-VS34C431
Part Number
ERZ-VS34C431
Description
VARISTOR 430V 40KA SQUARE 36MM
Data sheet
ERZ-VS34C431.pdf
Delivery Services
ERZ-VS34C431
Comments
    ERZ-VS34C431 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy-
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts350 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)473 V
    Varistor Voltage (Min)387 V
    Varistor Voltage (Typ)430 V