ERZ-VS34C511
ERZ-VS34C511
Part Number
ERZ-VS34C511
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
VARISTOR 510V 40KA SQUARE 36MM
Data sheet
ERZ-VS34C511.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
ERZ-VS34C511
Comments
    ERZ-VS34C511 Specifications
    SeriesZNR®
    RoHSRoHS
    Energy-
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseSquare 36mm, Formed Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts415 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V