EV32C6A3A1-24.576M TR
EV32C6A3A1-24.576M TR
Part Number
EV32C6A3A1-24.576M TR
Manufactures
Ecliptek
Description
OSC XO 24.576MHZ 3.3V CMOS SMD
Data sheet
EV32C6A3A1-24.576M TR.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
EV32C6A3A1-24.576M TR
Comments
    EV32C6A3A1-24.576M TR Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesEV32
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionAmplitude Control
    Frequency24.576 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.073" (1.85mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)15mA
    Absolute Pull Range (APR)±50ppm