EXC-X4CT900X
EXC-X4CT900X
Part Number
EXC-X4CT900X
Manufactures
Panasonic Electronic Components
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Data sheet
EXC-X4CT900X.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
EXC-X4CT900X
Comments
    EXC-X4CT900X Specifications
    SeriesEXCX4
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusObsolete
    Height (Max)0.014" (0.35mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0202 (0505 Metric)
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC10V
    Current Rating (Max)100mA
    Impedance @ Frequency90 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)3Ohm (Typ)