FAN2564UC18X
FAN2564UC18X
Part Number
FAN2564UC18X
Description
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4WLCSP
Data sheet
FAN2564UC18X.pdf
Delivery Services
FAN2564UC18X
Comments
    FAN2564UC18X Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)3.6V
    Voltage Dropout (Max)0.16V @ 300mA
    Current - Quiescent (Iq)75 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V