FBH201209T-170Y-S
FBH201209T-170Y-S
Part Number
FBH201209T-170Y-S
Manufactures
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description
FB HI 0805 17 OHM 3A .03DC
Data sheet
FBH201209T-170Y-S.pdf
Category
Ferrite Beads and Chips
Delivery Services
FBH201209T-170Y-S
Comments
    FBH201209T-170Y-S Specifications
    SeriesFBH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.041" (1.05mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Number of Lines1
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Current Rating (Max)3A
    Impedance @ Frequency17 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-
    DC Resistance (DCR) (Max)30mOhm