FC2BSBBMM24.0-T3
FC2BSBBMM24.0-T3
Part Number
FC2BSBBMM24.0-T3
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC2BSBBMM24.0-T3.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FC2BSBBMM24.0-T3
Comments
    FC2BSBBMM24.0-T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesFX252B
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohms