FC3BQBBME20.0-T1
FC3BQBBME20.0-T1
Part Number
FC3BQBBME20.0-T1
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC3BQBBME20.0-T1.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FC3BQBBME20.0-T1
Comments
    FC3BQBBME20.0-T1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesFQ3225B
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency20 MHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms