FC3BQBBMM16.0-T1
FC3BQBBMM16.0-T1
Part Number
FC3BQBBMM16.0-T1
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC3BQBBMM16.0-T1.pdf
Delivery Services
FC3BQBBMM16.0-T1
Comments
    FC3BQBBMM16.0-T1 Specifications
    Ratings-
    Frequency16 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms