FC4SDCBMM12.0-T1
FC4SDCBMM12.0-T1
Part Number
FC4SDCBMM12.0-T1
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC4SDCBMM12.0-T1.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FC4SDCBMM12.0-T1
Comments
    FC4SDCBMM12.0-T1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesHC49SDLF
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency12 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms