FC4SDCBMM24.576-T1
FC4SDCBMM24.576-T1
Part Number
FC4SDCBMM24.576-T1
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC4SDCBMM24.576-T1.pdf
Delivery Services
FC4SDCBMM24.576-T1
Comments
    FC4SDCBMM24.576-T1 Specifications
    Ratings-
    Frequency24.576 MHz
    Package / CaseHC-49/US
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms