FC4UTCBMF20.0-BAG100
FC4UTCBMF20.0-BAG100
Part Number
FC4UTCBMF20.0-BAG100
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF TH
Data sheet
FC4UTCBMF20.0-BAG100.pdf
Delivery Services
FC4UTCBMF20.0-BAG100
Comments
    FC4UTCBMF20.0-BAG100 Specifications
    Ratings-
    Frequency20 MHz
    Package / CaseHC-49/U
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.530" (13.46mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohms