FC5BSBBMD10.0-T1
FC5BSBBMD10.0-T1
Part Number
FC5BSBBMD10.0-T1
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC5BSBBMD10.0-T1.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FC5BSBBMD10.0-T1
Comments
    FC5BSBBMD10.0-T1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesFX532B
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency10 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 60°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)140 Ohms