FC7BACAGI25.0-T1
FC7BACAGI25.0-T1
Part Number
FC7BACAGI25.0-T1
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Data sheet
FC7BACAGI25.0-T1.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FC7BACAGI25.0-T1
Comments
    FC7BACAGI25.0-T1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesC7BA
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    RatingsAEC-Q200
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Frequency Stability±100ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms