FC7BSCCMF-11.0592-T1
FC7BSCCMF-11.0592-T1
Part Number
FC7BSCCMF-11.0592-T1
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD
Data sheet
FC7BSCCMF-11.0592-T1.pdf
Delivery Services
FC7BSCCMF-11.0592-T1
Comments
    FC7BSCCMF-11.0592-T1 Specifications
    Ratings-
    Frequency11.0592 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
    Frequency Stability±30ppm
    Frequency Tolerance±30ppm
    Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms