FIN1900.150.M
FIN1900.150.M
Part Number
FIN1900.150.M
Manufactures
Enerdoor
Description
EMI/RFI FILTER 600V 150A
Data sheet
FIN1900.150.M.pdf
Category
Power Line Filter Modules
Delivery Services
FIN1900.150.M
Comments
    FIN1900.150.M Specifications
    SeriesFIN1900
    RoHSRoHS
    Current150 A
    Inductance-
    Filter TypeThree Phase (Delta)
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    ConfigurationTwo Stage
    Mounting TypeChassis Mount
    Approval AgencyCE, CSA, cURus, UL
    Termination StyleTerminal Block
    Voltage - Rated AC-
    Voltage - Rated DC-
    Frequency - Operating50/60Hz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Rated AC (Phase to Phase)2.4 kV
    Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)3.2 kV