FK135HIVM0.032768-T3
FK135HIVM0.032768-T3
Part Number
FK135HIVM0.032768-T3
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMT
Data sheet
FK135HIVM0.032768-T3.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FK135HIVM0.032768-T3
Comments
    FK135HIVM0.032768-T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesK135
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    Ratings-
    Frequency32.768 kHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Load Capacitance7pF
    Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhms