FKFSMEIHM0.032768-T2
FKFSMEIHM0.032768-T2
Part Number
FKFSMEIHM0.032768-T2
Manufactures
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Data sheet
FKFSMEIHM0.032768-T2.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
FKFSMEIHM0.032768-T2
Comments
    FKFSMEIHM0.032768-T2 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesFSMLF
    RoHSRoHS
    TypekHz Crystal (Tuning Fork)
    Ratings-
    Frequency32.768 kHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SOJ, 2.29mm pitch
    Load Capacitance12.5pF
    Size / Dimension0.410" L x 0.160" W (10.41mm x 4.06mm)
    Frequency Stability-
    Frequency Tolerance±20ppm
    Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhms