FO3HFCYM0.032768-T3
FO3HFCYM0.032768-T3
Part Number
FO3HFCYM0.032768-T3
Manufactures
Fox Electronics
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ HCMOS SMD
Data sheet
FO3HFCYM0.032768-T3.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
FO3HFCYM0.032768-T3
Comments
    FO3HFCYM0.032768-T3 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesF32K
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    Function-
    Frequency32.768 kHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability-170ppm, +10ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C