FO3HSKDM24.0-T2
FO3HSKDM24.0-T2
Part Number
FO3HSKDM24.0-T2
Manufactures
Fox Electronics
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
FO3HSKDM24.0-T2.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
FO3HSKDM24.0-T2
Comments
    FO3HSKDM24.0-T2 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesF310R
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±25ppm
    Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)7mA