FO7HHAAM20.0-BULK
FO7HHAAM20.0-BULK
Part Number
FO7HHAAM20.0-BULK
Manufactures
Fox Electronics
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Data sheet
FO7HHAAM20.0-BULK.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
FO7HHAAM20.0-BULK
Comments
    FO7HHAAM20.0-BULK Specifications
    PackageBulk
    SeriesF3345
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS, TTL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency20 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
    Voltage - Supply5V
    Frequency Stability+100ppm
    Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)25mA