FO7HSCBE25.0-T1
FO7HSCBE25.0-T1
Part Number
FO7HSCBE25.0-T1
Manufactures
Fox Electronics
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Data sheet
FO7HSCBE25.0-T1.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
FO7HSCBE25.0-T1
Comments
    FO7HSCBE25.0-T1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesF4105
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputHCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)15mA