FPXLF049-20
FPXLF049-20
Part Number
FPXLF049-20
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
Data sheet
FPXLF049-20.pdf
Delivery Services
FPXLF049-20
Comments
    FPXLF049-20 Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Ratings-
    Frequency4.9152 MHz
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance20pF
    Size / Dimension0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.146" (3.70mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms