FPXLF080
FPXLF080
Part Number
FPXLF080
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ SERIES SMD
Data sheet
FPXLF080.pdf
Delivery Services
FPXLF080
Comments
    FPXLF080 Specifications
    Ratings-
    Frequency8 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load CapacitanceSeries
    Size / Dimension0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
    Frequency Stability±50ppm
    Frequency Tolerance±50ppm
    Height - Seated (Max)0.146" (3.70mm)
    Operating Temperature-10°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms