FSFA2100.pdf
| Package | Tube |
|---|---|
| Series | FPS™ |
| RoHS | RoHS |
| Topology | Half-Bridge |
| Duty Cycle | 50% |
| Part Status | Last Time Buy |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 450 W |
| Package / Case | 10-SIP Module, 9 Leads, Formed Leads |
| Control Features | Frequency Control |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage |
| Output Isolation | Isolated |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Voltage - Start Up | 14.5 V |
| Voltage - Breakdown | 600V |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C (TJ) |
| Supplier Device Package | 9-SIP |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 11.3V ~ 25V |