GA243QR7E2332MW01L
GA243QR7E2332MW01L
Part Number
GA243QR7E2332MW01L
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 3300PF 250VAC X7R 1812
Data sheet
GA243QR7E2332MW01L.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GA243QR7E2332MW01L
Comments
    GA243QR7E2332MW01L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 3300pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications SMPS Filtering
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)