GCJ55DR72J224KXJ1L
GCJ55DR72J224KXJ1L
Part Number
GCJ55DR72J224KXJ1L
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Data sheet
GCJ55DR72J224KXJ1L.pdf
Delivery Services
GCJ55DR72J224KXJ1L
Comments
    GCJ55DR72J224KXJ1L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 0.22µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)