GQM1875C2E300GB12D
GQM1875C2E300GB12D
Part Number
GQM1875C2E300GB12D
Description
CAP CER 30PF 250V NP0 0603
Data sheet
GQM1875C2E300GB12D.pdf
Delivery Services
GQM1875C2E300GB12D
Comments
    GQM1875C2E300GB12D Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 30pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)