GQM2195C2E220GB12D
GQM2195C2E220GB12D
Part Number
GQM2195C2E220GB12D
Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Data sheet
GQM2195C2E220GB12D.pdf
Delivery Services
GQM2195C2E220GB12D
Comments
    GQM2195C2E220GB12D Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 22pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)