GQM22M5C2H1R1CB01K
GQM22M5C2H1R1CB01K
Part Number
GQM22M5C2H1R1CB01K
Description
CAP CER 1.1PF 500V NP0 1111
Data sheet
GQM22M5C2H1R1CB01K.pdf
Delivery Services
GQM22M5C2H1R1CB01K
Comments
    GQM22M5C2H1R1CB01K Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 1.1pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)