GQM22M5C2H3R0CB01K
GQM22M5C2H3R0CB01K
Part Number
GQM22M5C2H3R0CB01K
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 3PF 500V NP0 1111
Data sheet
GQM22M5C2H3R0CB01K.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GQM22M5C2H3R0CB01K
Comments
    GQM22M5C2H3R0CB01K Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 3pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)