GRJ43DR72E224KWJ1L
GRJ43DR72E224KWJ1L
Part Number
GRJ43DR72E224KWJ1L
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Data sheet
GRJ43DR72E224KWJ1L.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
GRJ43DR72E224KWJ1L
Comments
    GRJ43DR72E224KWJ1L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 0.22µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Ratings -
    Applications Boardflex Sensitive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)