GRJ43DR72E474KWJ1L
GRJ43DR72E474KWJ1L
Part Number
GRJ43DR72E474KWJ1L
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Data sheet
GRJ43DR72E474KWJ1L.pdf
Delivery Services
GRJ43DR72E474KWJ1L
Comments
    GRJ43DR72E474KWJ1L Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 0.47µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)