GRM155R61A474KE15D
GRM155R61A474KE15D
Part Number
GRM155R61A474KE15D
Description
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402
Data sheet
GRM155R61A474KE15D.pdf
Delivery Services
GRM155R61A474KE15D
Comments
    GRM155R61A474KE15D Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 0.47µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Features -
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)