GRM155R70J105MA12D
GRM155R70J105MA12D
Part Number
GRM155R70J105MA12D
Description
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0402
Data sheet
GRM155R70J105MA12D.pdf
Delivery Services
GRM155R70J105MA12D
Comments
    GRM155R70J105MA12D Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 1µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Derating Recommended
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)